Mükemmel Anneler Günü hediyesini aramaya başlamak için asla erken değildir. Özellikle her şeye sahip bir anneniz varsa. Ancak annemize sevgimizi göstermek için bu özel gününde güzel bir hediye vermek isteriz.Her sene Mayıs ayında 2.Pazar günü, Anneler Günü olarak kutlanmaktadır. Türkiye’de ilk kez 9 Mayıs 1955’de kutlanmaya başlayan Anneler Günü, dünyada farklı günlerde kutlanıyor.

Dünyada ilk kez 1914 yılında Ana Jarvis’in öncülüğünde Anneler Pazarı olarak kutlanan bu gün, zamanla tüm dünyada kutlanmaya başlandı. Annelere olan sevginin, yılda 1 gün temsili olarak gösterildiği bu gün tüm dünyaya yayıldı.

Anneler Günü İçin Yaratıcı Hediyeler Nasıl Seçilir?

Bu yıl Anneler Günü 10 Mayıs 2020 Pazar günü kutlanacak. Ancak Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler doğrultusunda, pek çok kişi bu günü annesinden uzakta geçirmek zorunda kalacak. Anneler Günü, annenizle olan ilişkinizi güçlendirmek için güzel bir fırsattır. Bu yılki benzersiz koşullar göz önüne alındığında, pek çok şeyden mahrum kalacağız ama bu, anneler günü hediyeleri alınmayacağı anlamına gelmektedir. Yani anneler günü iptal edilmedi.

Biraz yaratıcılık ve hazırlıkla, karantina sırasında, annenize hak ettikleri Anneler Günü’nü yaşatabilirsiniz. Bu zor zamanlarda anneniz için hediye seçmekte biraz zorlanıyorsanız, yaratıcılığınızı kullanarak, annenize onları mutlu edeceğiniz hediyeler verebilirsiniz. Annelerimizin neleri sevdiğini, nelerin onları mutlu ettiğini hepimiz biliriz. Sevdikleri şeyleri hazırlayarak annelerimizi mutlu edebiliriz.

İster anneniz, isterse eşiniz olsun, anneler gününde her şeyin en özelini hak ederler. Ailenizdeki annelerin kişiliğine ve zevklerine göre hediye seçmeniz gerekiyor. Çünkü anne kimliğinin yanında o bir birey. Bu yüzden hediye olarak “ bu sadece senin için, anne” diyebileceğiniz özel bir hediye seçmelisiniz. Kişiliklere göre anneler günü hediyesi ne alınabilir?

Annelerin Kişiliğine Göre Hediye Seçimi

Annen, bir müzik aşığı mı, yoksa bir moda tutkunu mu? O doğmuş bir gezgin mi yoksa kendine bakmayı seviyor mu? Her türlü kişilikteki anneye hediye seçenek listesi ile hayatınızı kolaylaştıralım.

Sanatsever Anneler İçin Hediye Fikirleri

Sanat Sever Anneler İçin Hediyeler

Annenizin sanatsal bir eğilimi var mı? Sanatla ilgilenen kadınlar yaratıcı kadınlardır. Öyleyse anneniz için bir tablo alabilirsiniz. Dekoratif ahşap bir hediye, bir el sanatı ürünü, pirinç ya da bronz bir eser de sanatsever anneyi mutlu edecektir. Resim yapmayı seven bir anneniz varsa, ona yeni bir yağlı boya resim seti alabilirsiniz. Müzik aşığıysa sevdiği ama alamadığı bir enstrüman alabilirsiniz. Eğer sinemayı seviyorsa, anneler gününü bir iş yapma kaygısı olmadan, evde sinema etkinliği düzenleyebilirsiniz. Eğer yanında değilseniz, bu hediyeleri sevginizi anlatan güzel bir kart eşliğinde kendisine gönderebilirsiniz.

MasterChef Anneler İçin Hediye Fikirleri

Yemek Yapmayı Seven Anneler İçin Hediye Fikirleri

Anneniz, kırık meyve sıkacağının onu mutfakta nasıl yavaşlattığından yakınıyor. Ya da mutfak robotu eskisi gibi verimli olmadığından, anneniz her fırsatta yeni çıkan modelleri takip ediyor.

Yemek yapmayı seven anneler için en güzel anneler günü hediyesi, o ilgiyle izlediği son teknoloji mutfak robotu olabilir. Bu senin şansın, çünkü pek çok kişi için anneler günü hediyesi seçmek zor bir iştir. Uzun zamandır beklediği bir mutfak aleti, evin annesini çok mutlu edecektir.

Moda Düşkünü Anneler İçin Hediye Fikirleri

Modaya Meraklı Annelere Hediye Fikirleri

Tasarım bir ayakkabı, şık bir mücevher, son moda bir makyaj seti, güzel bir elbise, ipek bir şal ya da el örgü yeteneğiniz varsa, kendi ördüğünüz güzel bir şal ya da bluz, moda düşkünü annenize verebileceğiniz hediyelerden birkaçı. Yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde güzel bir güneş gözlüğü, bir şapka, bilezik, küpe, tasarım bir çanta da moda sever annenizi mutlu edecektir.

Müzikal Bir Anne İçin Hediye Fikirleri

Müziği Seven Annelere Hediyeler

En sevdiği şarkıların içine kaydedilmiş olduğu bir iPod, bir gramofon, plaklar, sevdiği şarkıcının son albümü, çalmayı istediği bir müzik aleti müzikal anneler için anneler günü hediye alternatifleri arasında yerini alabilir.

Sportif Anneler İçin Hediye Fikirleri

Spor Düşkünü Annelere Hediye Fikirleri

Sağlıklı yaşamayı kendisine ilke edinmiş bir anneniz varsa, onun seveceği hediyeleri daha kolay bulabilirsiniz. Son zamanlarda annelerin dışarı çıkma yasakları yüzünden evde durmak zorunda kaldıkları hepimizin malumu.

Annelerimizin bu hareketsiz zamanlarına biraz hareket katmak için, bir koşu bandı, koşu ayakkabısı, sabit bisiklet, organik gıda ve sağlık sepeti, içinde yağ barındırmayan ürünlerden yapılan tatlı gibi hediye seçenekleriniz de mevcut.

Gezmeyi Seven Anneler İçin Hediye Fikirleri

Gezmekten Usanmayan Annelere Hediye Fikirleri

Şimdilik seyahat kısıtlaması olsa da, bugünlerin geçeceğini düşünerek alacağımız hediyeler daha iyi gelecektir. Güzel bir seyahat çantası, özel el çantası, gezdiği yerleri kaydedebilmesi için bir video kamera ya da telefonunun kamerasının güzel fotoğraf çekmediğini söylüyorsa, kaliteli fotoğraf çekebileceği güzel bir akıllı telefon, kullanışlı anneler günü hediyesi olacaktır.

Tüm bunların haricinde, kitap okumayı seven bir anneniz varsa, sevdiği yazarın en son kitabı ( adına imzalı) onu mutlu edecektir. Bitkilerle uğraşmayı seviyorsa, bir mini bahçe alanı almak, balkonunu süsleyebileceği çiçekler almakta mutlu edecektir. Bu arada evde anneniz harici, babaanneniz veya anneanneniz ile yaşıyorsanız, onların da seveceği hediyeleri almanız gerekecektir. Sevdikleri şeyleri almanız onları da çok mutlu edecektir.

El Emeği Hediyeler

Annelere El İşi Hediye Önerileri

Anneler için hediyenin bir önemi yok aslında, onları içten sevelim yeter. Ama bizlerin de annelerimizin bu özel günlerinde, vereceğimiz bir içten hediye ile onları çok sevdiğimizi göstermemiz gerekir. Zor bir zamandan geçiyoruz. Hepimiz annelerimize en güzel hediyeleri vermek isteriz ama bazen maddi gücümüz bizi zorlayabilir. Bu sebepten dolayı tercihimizi el yapımı anneler günü hediyesi olarak da kullanabiliriz.

Resim yapma yeteneğiniz varsa annenizin bir portresi, bir kara kalem fotoğrafını yapabilirsiniz. Örgü örme yeteneğiniz varsa soğuk kış günlerinde annenizi sevginizle ısıtacak bir şal, bir hırka, oyalı bir eşarptan yana da tercihinizi kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınızın olduğu ve annenize duygularınızı yazdığınız bir albüm kitap hazırlayabilirsiniz.

Kalp şeklinde ve içinde fotoğraflarınızın olduğu bir duvar süsü, içinde çiçeklerle annenizin baş harfinin yazılı olduğu bir çerçeve, el yapımı kolye de güzel hediye seçenekleri arasındadır. Anneniz için bir teraryum yapmaya ne dersiniz? İçine küçük bir anne figürü koyarak ve çiçeklerle süsleyerek, kendi emeğinizle yapacağınız hediye, annenizi çok mutlu edecektir.

Kendi el emeğiniz ile vereceğiniz hediyeler ve kargolar aracılığı ile göndereceğiniz hediyeler ile annelerinizi mutlu edebilirsiniz. Ama unutmayın ki en güzel hediye, kocaman bir kucaklama ile “Seni seviyorum, anne” demenizdir. Bir anne için en büyük hediye, içten sevginizdir. Anneler günü hediyeleri fikirleri bizden, değerlendirmek sizden. Tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun.