Özellikle büyük şehirlerin kalabalıklaşmasıyla ve ortaya site gibi hayvan beslemeye pek fazla olanak vermeyen yerlerde yaşayan insanların merak ettiği konular arasında bakımı en kolay köpek cinsi gelmektedir. Peki hangi köpekler ev yaşamına daha

Evde Bakılacak Köpek Türleri

blank

Golden Cinsi

Golden, ne kadar büyük gibi gözükse de sakinliği ve arkadaş canlısı olmasıyla bir köpekte tercih edilmeye sebep olacak her şeye sahip bir köpektir. Sakinliğinin yanında oldukça oyun bağımlısı bir köpektir. Bir golden ‘a sahip olduğunuzda canınızın sıkılması mümkün olmayacaktır. Eğitimini vermek ise oldukça kolaydır ve goldenlar, 10 ya da 12 sene yaşayabilirler.

blank

Şivava Cinsi

Şivava halk arasında çanta köpeği olarak bilinir. Küçük çantaya sığabilecek kadar küçüktür. Şivavalar çok kısa boylu olduklarından apartmanda beslemeye oldukça uygundur. Kısa tüye sahip olmaları bakımlarını kolaylaştırmaktadır. Sürekli ilgilenmek gereken bir cinstir

blank

Malta Köpeği

Malta köpeği diğer köpeklere göre hem küçük boyuttadır hem de suratları oldukça sevimlidir. Hayvanlarla ve insanlarla oldukça iyi anlaşabilen Malta cinsi köpekler çok fazla tüye sahiptir. Ancak fazla tüyleri olmasına karşı tüy dökmeleri oldukça azdır. Malta cinsi köpeklere fazla ilgi göstermek onları şımartıp davranış bozukluğuna neden olacaktır.  Bakımı en kolay köpek cinsi arasında yer alan bu ırk çocuklu aileler tarafından tercih edilebilir.

blank

Boston Terrier Cinsi

Boston köpek şaşkın bir surat ifadesi ve kısacık tüyleri ile evde kolay bakılabilecek köpek cinsleri arasında yer alır. Boston köpek tüy dökümü az olduğundan evde köpek istemeyen annelerin tercih sebebidir. Eğer sık sık seyahat ediliyorsa çok sık bakım gerektirmediğinden seyahatlerinize de engel olmayacaktır. Ekstra bakım gerektirmediğinden masrafları da diğer köpek türlerine göre daha az olacaktır.

blank

Jack Russell Cinsi

Jack cinsi köpeklerin suratı her daim şaşkındır.  Bakımı en kolay köpek cinsi arasında yer alan bu ırk İngiltere’den dünyaya yayılmıştır. Jack cinsi köpeklerin avcı olmaları sebebiyle günlük enerji ihtiyaçlarını atmaları gerekecektir. Her gün mutlaka dışarı çıkarmanız gerekmektedir. Jack cinsi köpekler eğitim almayı istemezler ne ilgisini çekerse ona yönelir ve tüyleri kısa olduğundan bakımı oldukça kolaydır. Başka köpeklerle anlaşamazlar. Eğer bahçeniz varsa Jack cinsi köpek beslemesi sizin için kolay olacaktır.

Jack Russell Bakımı Nasıl Yapılır?

blank

Pug Cinsi

Pug cinsi köpek, halk arasında buruşuk suratlı köpek olarak bilinir. Kısa boylu fakat oldukça inatçı köpeklerdir. En kötü özellikleri sevildiklerini anladıklarında davranışlarında aşırıya kaçmadır. Eğer sabırlı biri iseniz uzun sürecek eğitime katlanıp bu köpeğe sahip olabilirsiniz.

Pug Bakımı Nasıl Yapılır?

blank

Beagle Cinsi

Bakımı en kolay köpek cinsi arasında yer alan Beagle, kısa tüyleri ve çok iyi bir ev arkadaşı olması sebebiyle en çok tercih edilen köpek türleri arasındadır. Çok fazla tüy dökme özelliğine sahip olmadığından sık sık yıkamanız ve taramanız gerekmeyecektir. Sadık ve sevecen olmalarının yanında tüm şartlara da oldukça dayanabilen bir köpek türüdür.

blank

Pekinez Cinsi

Pekinez cinsi köpekler, küçük cüssesi ve fazla tüylerine rağmen oldukça cesur bir köpektir. Uzun tüyleri sebebiyle diğer köpek türlerine göre daha fazla bakım gerektirmektedir. Rahatsız edilmeyi sevmeyen bu köpek cinsi her hayvanla anlaşamazlar. Ani hareketleri sevmediklerinden küçük çocuklu ailelerin bakması tercih edilmemektedir.

blank

Pomeranian Cinsi

Pomeranian cinsi köpekler küçük olmalarına rağmen fazla enerjik ve zor bulunduğundan pahalı bir köpek ırkıdır. Yabancıları pek sevmemekle birlikte pek fazla havlamayı sevdiklerinden apartmanlarda bakılmaya uygun değildir. Eğer apartmanda beslemeye karar verirseniz yavruyken alıp iyi bir eğitimden geçirmemiz gerekmektedir. Bu tür köpeklerin diş sağlığı önemli olduğundan haftada iki kere dişlerini fırçalamayı ihmal etmemelisiniz.

Pomeranian Boo Bakımı Nasıl Yapılır?