Cane Corso, pitbull köpek cinsine çok benzeyen fiziksel görünüşleriyle bilinen bir köpek cinsidir. Cane corso italiano cinsi bu köpek familyasının en çok sahiplenilen türüdür. Cane Corso cinsi köpekler çok eski dönemlerden gelmeleriyle bilinir. Genelde bekçilik ve koruma güdüsüyle sahiplenilmiş köpek türlerindendir.

Yavruyken iyi eğitilmezlerse, sahipleri dahil olmak üzere çevredeki diğer canlılara kalıcı zararlar verebilirler. Küçükken çok tatlı görünmelerine rağmen son derece agresif bir yapıya sahiptirler. Cane Corso köpek cinsi, diğer agresif köpek cinsleri gibi doğru eğitildikleri takdirde, Cane Corso özellikleri arasında en önemlilerden biri olan,  sahiplerini üst düzeyde koruma güdüsüyle hareket ederler ve çok güçlü fiziksel yapıları sayesinde bunu korkusuzca yapabilirler.

Cane Corso Italiano Cinsi

Cane Corso Italiano cinsi köpekler, daha koyu renkte bir tüy yapısına sahiptirler ve göz renkleri genelde siyah veya başka koyu bir renktir. Bu cinsler ilk Cane Corso ırkı olarak bilinir ve kökleri Roma imparatorluğu dönemine dayandığını düşünülmektedir. Bu yüzden ırk adında Italiano ibaresi bulunmaktadır.

Cane Corso Blue Cinsi

Cane Corso köpek cinsleri arasında Cane Corso Blue cinsinin en belirgin farklılığı tüylerinin daha açık renkli olması ve göz renklerinin açık mavi olmasıdır. Diğer bütün özellikleri genel cins özelliklerini barındırmaktadır.

blank

Cane Corso Özellikleri

  1. Atletik ve güçlü bir fiziksel yapıya sahiptirler.
  2. Tek lider benimserler, bunun dışında kimseyi dinlemeyen bir yapıya sahiptirler.
  3. Doğru eğitildikleri takdirde agresif bir şekilde davranmazlar.
  4. Aile olgusu çok yüksektir, koruma güdüsü de biraz buradan gelmektedir.
  5. Yanlız kalmaktan hiç hoşlanmazlar.
  6. Doğru ve zamanında beslenmeleri gerekmektedir.
  7. Atletik yapılarından dolayı çok fazla egzersiz ihtiyaçları bulunmaktadır. (Yeterince egzersiz yaptırılabilirse ev ortamında yaşayabilecek cinslerdir.)
  8. Kısa tüylü köpeklerdir.

Cane Corso köpek cinsi, genelde çiftlik gibi doğal yaşam alanlarında bakılmalıdı. Bunun en büyük sebebi insanların bulunduğu kalabalık ortamlarda agresif yapılarından dolayı saldırgan olabilecekleridir. Cane Corso özellikleri listesine baktığınızda bakımı konusunda en çok dikkat edilmesi gereken durum; doğru eğitilmeleri olacaktır. Bunların yanı sıra ciddi fiziksel yapılarından dolayı egzersiz ihtiyaçları doğru karşılanmalıdır. Beslenmelerine azami özen gösterilmelidir.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Cane Corso köpek cinsi avcı kimlikleriyle ön plana çıkarlar. Bu yapıları onların duruşuna ve bakışlarına bile yansımaktadır. Büyük köpek cinsleri arasında yer alan Cane Corsa’lar, asil duruşları sebebiyle tercih edilmektedir. Yavruyken almanız gereken bu köpek türleri, doğru eğitildikleri ve doğru bakıldıkları takdirde çok iyi bir yol arkadaşı olabilirler. Cane Corso Yavru Fiyat ları ile ilgili internette çok fazla site bulabilirsiniz ama bizim hayvanlar alemi ile ilgili en büyük önerimiz SATIN ALMAYIN, SAHİPLENİN!