Hamilelik döneminde, fazla kilo alıp vermede, sağlıklı yaşamdan uzak veya sigara içen kişilerde sıklıkla meydana gelmektedir bu göbek çatlakları. Bu çatlaklar genellikle; bacak, kalça, karın, bel ve göğüs gibi bölgelerde daha sık görülür. Bazende genetik olarak meydana gelmektedir bu çatlakların çözümü için lazer ya da estetik operasyonlara gerek duymaksızın size önereceğimiz doğal çözümlerle sizi çok büyük masraflardan kurtaracağımızdan emin olabilirsiniz.

Doğal Çözüm Önerileri

Aspir yağı

  • Aspir yağı kozmetik alanda birinci sıradadır.
  • Ayrıca sağlık açısından da çok faydalıdır.
  • Kapsül olarak da tüketilebilir.

Aspir yağını tam olarak, hangi bölgeye uygulayacaksanız tam olarak tespit edip o bölgeye masaj yaparak iyice emdirin sonra streç film ile bağlayın yaklaşık bir saat kaldıktan sonra yıkanabilirsiniz. Bunu haftada üç kez ve her gün aynı saatte uygulayın bir saat kalmasına özen gösteriniz.

Aloe Vera

Aloe vera bitkisini belki birçok kez duymuşsunuzdur. Yetiştirilmesi de basittir ve etkisi çok yüksek bir jele sahiptir.

Peki Aloe Vera Nasıl kullanılır?

Aloe vera bitkisinden bir yaprak alarak ve o yaprağı ikiye bölüp içindeki jeli çatlak oluşan yerlere sürün. Yaklaşık 20 dakika bekletip, sonra ılık su ile yıkayınız. İki günde bir yapılmalıdır, cildinize iyice emdirmeniz gerekir ve düzenli olarak hep aynı saatlerde sürülürse daha çok etkisi olacaktır.

Limon Suyu ve Kabuğu

Çatlak oluşan bölgeye yetecek kadar limon suyu sıkın ve önceden o çatlaklara limon kabuğu ile iyice ovun sonra limon suyu ile masaj yapın iyice sürdükten sonra yaklaşık 30 dakika bekten isterseniz de limon suyunun içine salatalık suyu da koyabilirsiniz daha etkili olacaktır. Her gün aynı saatlerde kullanılmalıdır.

Kayısı

Çatlak oluşan bölgeye yetecek kadar 1,2,3,4 adet kayısı alınız tabiki bölgeden bölgeye değişmektedir adetler kullanacağınız bölgeye ne kadar yetiyorsa o kadar kullanmanız daha iyi olur.

Kayısı çekirdeğini çıkarın ve püre haline getirin.

Daha sonra çatlaklarınızın üstüne sürün ve gerekirse streç film ile çok sıkmadan bir 15 dakika bekletin her gün bu formülü deneyebilirsiniz.

Yumurta Akı

İki yumurta akını iyice çırpın homojen bir kıvam alana kadar daha sonra çatlak olan bölgeye uygulayın kuruyana kadar bekleyin daha sonra ılık su ile durulayın ve duruladıktan sonra isterseniz elinizde E vitamini varsa sürebilirsiniz. Her gün deneyebilirsiniz. Bir ay boyunca düzenli denedikten sonra fark olup olmadığına bakın ona göre kullanımı durdurabilirsiniz.

Zeytin Yağı

Zeytin yağını çatlak oluşan bölgeye yetecek kadar hafif ısıtın ve çatlak olan bölgeye sürün iyice ovalayarak masaj yapın ve streç ile hafiften bağlayın yaklaşık 30 dakika kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz. Bunu her gün yapmanız gerekir.

Patates ve Limon

  • İki orta boy patates
  • Bir adet limon
  • İki orta patatesi

patatesten bir tanesini yuvarlak kesin ve çatlaklarınızın üzerinde ovalayın.

İkinci patatesi bölün ve iyice ezin, rendeleyedebilirsiniz bir adet limonu sıkın ve çıkan limon suyunu ezdiğiniz patatesin içine döküp karıştırın. Çatlak olan bölgeye iyice sürün 15 dakika boyunca ovalamaya devam edin. Sonra soğuk su ile durulayın bir ay içerisinde farkı görmeniz mümkün. Her günde yapılabilir haftada üç kezde.

Şeker

  • Bir avuç kadar şeker
  • Badem yağı
  • Limon

Bu malzemeleri iyice karıştırın ve çatlak oluşan bölgeye uygulayın. Şeker iyice eriyene kadar çatlakların üzerinde ovun bir ay boyunca bu işlemi deneyin haftada dört kez aynı saatte uygulayın ve farkı görün.

Göbek çatlakları ile ilgili sormanız gereken bir konu varsa lütfen yorum bölümünden bize bildiriniz veya iletişim sayfamız aracılığıyla bize mesajınızı iletebilirsiniz. Ayrıca sizinde bu konuda tecrübe ettiğiniz doğal çözümleriniz mevcutsa lütfen ‘Bakım Gönder‘ alanımızı kullanarak sizi takipçilerimizle buluşturmamıza izin verin…