Göbek piercing, göbek deliği piercing olarak da bilinir ve göbek deliğine yerleştirilen bir piercing aksesuarını ifade eder. Göbek piercing özellikle bayanlar için son derece etkileyici bir görüntü oluşturabilmektedir.

Göbek Piercing Bakımı

Göbek piercing bakımı , normal piercing bakımıyla birebir aynıdır. Ancak bu piercing modelinde dikkat etmeniz gereken en önemli husus; iyileşme sürecidir. Göbek piercing iyileşme sürecindeyken kesinlikle bu bölgeye hijyenik bir şekilde bakmanız gerekmektedir. Havuz, deniz gibi alanlardan bu süreçte uzak durmanızda büyük fayda vardır. Çünkü enfeksiyon riski en çok olan piercing bölgelerinden bir tanesidir.

Etkileyici ve şık bir görüntü oluştursa da doğru göbek piercing bakımı yapmazsanız enfeksiyon sonucu sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kullandığınız piercingin hammaddesi önemli bir unsurdur. Kesinlikle ucuza kaçmamaya çalışın ve imitasyon ürünler kullanmayın. Çok ağır ve çok geniş piercingler kullanmamanızda sağlığınız açısından önemlidir.

Göbek piercing sorunlarının başında, kıyafetlere çok kolay takılabilmesi gibi sorun vardır. Bu yüzden özellikle iyileşme döneminde ve devamında kıyafetlerinize çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Göbeğinizde, göbek piercing olduğunu unutmadan hareket etmenizi öneriyoruz. Piercing tamamen iyileşmeden kesinlikle hijyenin en üst düzeyde olmasına özen gösteriniz.

blank

Göbek Piercing Modelleri

Son zamanlarda en çok tercih edilen piercing modeli olan göbek piercing modeli, çok fazla çeşidiyle karar verirken zorlanacağınız türdendir. Göbek piercing modelleri çok fazla olmakla birlikte, seçim yaparken dikkatli olmanız gereken en önemli piercing modellerindendir.

Göbek piercing modelleri arasından seçim yaparken asıl dikkat etmeniz gereken kıyafetinize takılmayacak bir seçim olmasıdır. Çünkü kıyafetlerinize takılması halinde canınızı yakacak sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca ağır olmayan bir piercing seçimi yapmanız gerekir, ağır piercingler ilk seçimler için doğru olmayacaktır. Yukarıdaki görselden piercing seçimi yapabilir, bu etkileyici piercing türünden faydalanabilirsiniz.