Hint bülbülü son zamanlarda evlerde en çok beslenen kuş türüdür. Bu tercihte Hint Bülbülü Fiyat oranları, Hint Bülbülü Sesi için insanların çok olumlu konuşmaları çok etkilidir.

Hint Bülbülü Özellikleri

Hint Bülbülü oldukça hareketli bir kuş türüdür. Yüksek üreme iç güdüsüne sahiptir. Bu özelliklere sahip olan Hint Bülbülü, su ve Hint Bülbülü yemini oldukça çok tüketirler. Banyo yapmayı serverler, sıklıkla yıkayacaksanız mutlaka hareket edip etmediğini kontrol etmelisiniz.  Yalnızlığı sevmezler anlaştığı türler ile yani muhabbet kuşu gibi ya da kendi türünde bir iki tane daha arkadaş almanızı öneririm.

Çok ürkek yapıya sahiptirler kafese yaklaştığınızda çok fazla korkabilirler. Yavruluk döneminde aldıysanız belki eliniz ile besleyebilirsiniz. Hareketli oluşlarından dolayı arada bir kafesi açıp evde turlamasına müsaade edilmelidir. Fakat mutlaka sizin gözetiminizde olmalı çünkü Hint Bülbülü tam olarak asla evcilleşmez bu yüzden kendine zarar verebilir. Kafesin yeri aynı ise tekrar kafese döner bu yüzden sıklıkla kafesin yerini değiştirmeyiniz. Hint Bülbülü doğada 4 ila 6 yıl arası yaşamaktadır. Evde bakımları güzel yapılırsa bu ortalama olarak 8 yıl olabilir.  Hint Bülbülü yemi dışın da ek olarak armut, elma, çilek, muz ve havuç verilebilir.

blank

Hint Bülbülü Sesi

Çok sık sorulan sorulardan bir tanesi Hint Bülbülü konuşuyor mu papağan gibi? Hint Bülbülü öncelikle konuşmaz, papağanların bile birçok türü konuşmazlar veya etrafındaki canlıların taklidini yapmazlar. Hint bülbülü sesi aslında isminden dolayı çok güzel ses çıkarırlar diye düşünebilirsiniz fakat tam tersidir bence ama kendine özgü bir ötüşü olduğu kesin:). Hint Bülbül sesini aşağıdaki videodan dinleyebilirsiniz.

Hint Bülbülü Yuvası

Hint bülbülü çok marifetlidir, kendi yuvasını çok özenli kurarlar. Sanki gagalarında tığ varmışçasına otları bir güzel örer ve çok az dışarıya çıkmak için yer bırakarak yuvalarını yaparlar. Yuvanın içerisini yumuşak malzeme ile doldururlar. Hint Bülbülleri dişi ve erkek nöbetleşirler, bazen de ikisi bir yaptıkları yuvada uyurlar. Evlerinize misafir edeceğiniz Hint Bülbül yuvası petshoplardan ya da internet üzerinden erişebilirsiniz. Evde Hint Bülbül Yuvası içine de kuş tüyleri ve peçetelerle yumuşak bir zemin hazırlayabilirsiniz.

blank

Hint Bülbül Fiyat

Hint bülbülü fiyat ları boylarıyla, üremeleriyle, çift satışı, yaşları ile veya hamile dişi ise bu gibi etkenlerle beraber ve konumlarımıza göre de Hint Bülbül fiyat  düşüşü yada artışı görülmektedir. Bazı internet sayfalarında Hint Bülbülü kuşunu satmak ve bakamayacağından dolayı sahiplendirmek isteyenlerde var mümkün olduğunca onlardan almanızı öneririm. Hint bülbül fiyat bilgisini rtalama olarak size aktaracağım, 30tl ile 600tl ye kadar çıkabilmektedir.