Keratin bakımı saçlarımızda azalan keratin azalmasını önlemek veya düzenlemeye yarar. Doğru keratin bakımı herkes için çok önemlidir.

Keratin Bakımı Nedir?

Keratin tırnak, diş ve saçımızda bulunan bir proteindir. Keratin bakımı yaptırmak bu proteini korumak veya yeniden kazanmaya çalışmak için en önemli adımdır. Keratin azalması kullandığımız şampuanlar, yağlar, kremler gibi her türlü bakım ürünün negatif etkilerinden kaynaklanabilir. Her gün duş almak ve saçlarınızı kurulamak için ya da düzleştirmek için kullandığımız fön makinası, düzleştirici ve maşa gibi aletlerde deride tahriş meydana getirdiği için, vücudunuzdaki keratini azaltacaktır.

Saçlarımız için en önemli protein olan keratin, saçlarımızın sağlıklı, dayanıklı ve parlak olmasını sağlar. Keratin bakımı azaldıkça saçların parlaklığı azalır, saç kırılmaları ya da kabarmalar meydana gelir ve sağlıksız saçlar çoğalır. Bu nedenle kuaförlerde keratin bakımı yaptırmak zorunda kalsak ta aslında o keratinlerin hepsi kimyasal içerikler bulunduruyor. Yine de denediğimizde saçlarımız parlaklığı ve hoş görüntüsü bize iyi geldiği için kullanıyoruz. Fakat keratin sıklıkla kullanıldığında saçınızı yakmaya kadar götürebilmektedir. Keratin yerine prp tercihini daha uygun gören çok fazla uzman görüşü de bulunmaktadır.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin bakımı nasıl yapılır? Sorusuna en doğru cevap, nasıl yaptıracağınız değil nerede yaptıracağınız olmalıdır. Keratin bakımı yaptığını iddia eden çok fazla merkez veya salonla karşılaşabilirsiniz. Burada en çok dikkat etmeniz gereken konu keratin bakımı yaptıracağınız yerin güvenilirliği ve tecrübesi olmalıdır. O yüzden ilk başta bu işi bilen profesyonel birini bulmak gerekir. Ucuz yerler olmamasına özen gösterilmelidir. Çünkü ucuz olsun diye değişik kimyasal konulabilir. Bu yüzden seçiminizi doğru yer ve güvenilir markalardan yana ve ürünlerin silikon, sentetik içermeyen güvenilir ürünler olmasına özen gösterirseniz sizin yararınıza olacaktır. 

blank

  • Saçınıza uygun ve özel bir şampuanla yıkanmaya başlanılır. 
  • Bu özel şampuan saç derinize nüfus eder, saç derinizdeki kuruluğu ve saç tellerinde bulunan pulların açılmasını sağlar. 
  • Özel olan bu şampuan saçta bir süre bekletilir. 
  • Sonra yıkanmaya başlanılır. 
  • Ardından keratin maddesini pullardaki boşluğa doldurmak için saça uygulanır. 
  • Bu işlem olabildiğince yavaş uygulanır ki her yere keratin maddesi girebilsin. 
  • Bir süre saçta kalır, bu süre ortalama 15/30 dakika arasındadır. Saç tellerinize gürlüğüne pullanmaya bağlı değişir. 
  • Keratin bakımı yaptırırken en önemli olanı çok düşük bir ısı ile fön çekilmesidir acele edilmemeli ve kesinlikle yüksek ısı da fön kullanılmamalıdır. 
  • En son size kuaförünüzün önerdiği şampuan, saç maskesi ve saç serumlarını keratin bakım yaptırdıktan sonra düzenli kullanıldığında isteğinizin üstünde bir performans görebileceksiniz. 

Keratin Bakım Seti

Saçlarınıza yaptıracağınız, keratin bakım da kullanacağınız ürünler çok önemlidir aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ya da boşa yapıldığı için maddi açıdan zarar görmüş olursunuz. En iyi keratin ürünleri olarak; keratin ürünlerinin patenli olmasına dikkat ediniz. Ben size kendi kullandığım patentli ve sentetik silikon içermeyen güvenilir keratin bakım seti yazacağım. “Liquid Keratin” en çok tercih edilen ve sonuçları da gayet memnun bırakan bir üründür. Saç tipinize göre ve saçlarınıza göre kuaförünüz baktıktan sonra hangi seti almanız gerektiği konusunda size yardımcı olacaktır. Ama siz yine de iyice araştırmanızı yapın.

Keratin bakım fiyat araştırmamda önceden yaptığım için az çok fikir sahibiydim. Ama güncel keratin bakım fiyat yazmak istediğim için sorup soruşturduğum da ne yazık ki her bir yerden farklı fiyatlarlar çıktı sizin oturduğunuz yere göre de değişebilir o yüzden ben size ortalama olarak bir fiyat yazacağım. Güncel Keratin Bakım Fiyat 500 TL – 1700 TL arası değişmektedir.