Mandala ne demek sorusuna cevap vereceğimiz bu yazımızda, mandala nasıl boyanır, mandala nasıl oynanır gibi soruları da yanıtlamaya çalışacağız.

Mandala Ne Demek

Hinduizm ve Budizm evrenini simgelediği düşünülür. Ritüel ve meditasyon amaçlı kullanılan sembollere mandala denilir. Sanskritçe çember anlamına gelir mandala. “Manda “ enerji yada öz “La” kap kavramını ifade eder.

Mandala Nasıl Boyanır

Mandala nasıl boyanır sorusunun aslında en güzel cevabı, hayal gücünüze göre değişmektedir. Mandala boyalama da sınırlandırmalar veya kurallar yoktur. Tamamen hayal gücü, kendini bulma ve iç huzurunuza dönük istediğiniz şekilde çizimler ve mandala boyama yapabilirsiniz.

blank

Mandala Hangi Kalemle Boyanır

  • Mandala hangi kalemle boyanır? Öncelikle kuru boya kalemlerinizin olması gerekir. Bu kalemlerin ince uçlu olan dar ve küçük yerleri boyamak için ideal olurken, kalın uçlu olan ise daha geniş alanda ve daha rahat hareket etmeniz içindir. Keçeli kalemleri on ikili olarak ta almanız mümkün, teker tekerde alabilirsiniz.
  • Mandala boyama yaparken simli boyalarda kullanılabilir. Simli boyalar kontur yapımında kullanıp kabartmalarınızın çok şık durmasını sağlar. Bir günde de kurumaktadır. Daha sonra fırça yardımı ile mandala boyama yapabilirsiniz.
  • Likit boyalar kullanılabilir, fakat fırça ucunuza dikkat etmeniz gerekecektir boyanın fazla olmamasına dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Fırça ile basıp geçmek yerine tampon yaparak boyanızı sürmenizi tavsiye ederim.

Mandala nasıl oynanır? Mandala boyama çok zevkli olduğundan istediğiniz gibi çizimler yapılabilir. Bu nedenle mandala nasıl oynanır sorusu tamamen sizin iç dünyanıza ve yaşatmak istediğinize bağlıdır. Hayattan beklentilerinizi kimseye söyleyemediklerinizi yaptığınız mandala renklerine dökebilirsiniz.