Sağlık, bir çok tarafından ele alınacak geniş bir konudur. Öncelikle hastalık ve sağlık konularını aynı çatı altında fakat, farklı şekilde ele almalıyız.

Hastalık kültürel ve sosyal ortamlarda değişkenlik gösteren, insanda fiziksel ve ruhsal olumsuzluklar yaratan bir olgudur. Sağlık ise hastalığın olmadığı haldir. Yani bireyin hem fiziksel, hem sosyal hemde ruhsal olarak tamamen iyi olmasına sağlık denir. Dünya Sağlık Örgütü’de( WHO ) bunu bu şekilde adlandırmaktadır.

Günümüzde, bazı kültürlerdeki hastalıklar normal sayılırken bazı yerlerde çok ciddi rahatsızlık belirtisi olmuşlardır.

Tüm bu başlıklar bir araya geldiğinde, bu başlık altında incelediğimiz tüm konuları büyük bir ciddiyet ve titizlikle bir araya getiriyor, size o şekilde sunuyoruz. Ayrıca, kesinlikle asıl eğildiğimiz nokta insana kötü gelen şeyin hastalık olduğunu herkesin öğrenmesi gerektiği olacaktır.

Bu başlık altında anlattığımız yazılarda, elimizden geldiği kadar sadece doğal öneriler ve kaynak göstererek doktor teşviklerimiz bulunacaktır. Toplumumuzda bulunan büyük yanlış intibalardan biri olan halk ağzında koca-karı ilaçları gibi tavsiyeleri kesinlikle vermeyiz, yayınlamayız.

Şimdiye kadar bu başlık altında yazdığımız yazılarımız;

Ve şuanda yazılan onlarca yazı daha…

Ayrıca sizler için çalışmalarına devam ettiğimiz projemizde garajımıza eklenip daha detaylı yardım bilgileri sunacağımızdan şüpheniz olmasın…

Sizlerden ricamız sizde değerli takipçilerimizi bilgilendirmek istiyorsanız, lütfen “Bakım Gönder” panelimizi kullanınız.

Mutlu, Sağlıklı ve Huzur Dolu Bir Hayat Dileriz…